Fotbolls-EM 2024 pågår för fullt i Tyskland. Med start den 16 juni är EM-fotboll.se på plats i Tyskland och följer mästerskapet på nära håll.
Ikväll spelar Danmark mot Serbien i Grupp C och Stuttgart. Det blir startskottet för Danmarks EM och det blir också startskottet för EM-fotboll.se:s resa i Tyskland. Reportern Juuso Sallinen kommer att vara på plats i Tyskland under hela gruppspelet och till slutet av gruppspelet sluter Hampus Kjellberg upp och kompletterar duon.
EM-fotboll.se kommer främst att fokusera på Danmark, där man följer danskarnas tre gruppspelsmatcher i Stuttgart (16 juni), Frankfurt (20 juni) och München (25 juni). Men vi kommer också att befinna oss på andra orter för bevakning av matcher i andra grupper.
Här på sajten får ni därmed det bästa av allt i form av spelschema, tabeller, resultat , EM-trupper och tv-tablå men också liverapportering från första parkett under Europamästerskapet 2024 i Tyskland.
Uppdaterad 16 juni, 2024
Skriv en kommentar